info@halditour.com

ÖZEL YILBAŞI TURU

Oylanmamış 0 yorum
0/5
Misafirlerin 0% tavsiye ediyor

Tur Türü

Aktif Turlar

Lokasyon

Van

Genel Bakış

HALDİ LOGO PNG.pngHALDİ TOUR

🎅 2024 BATUM’DA LÜKS YILBAŞI TURU 🎅

 

1.GÜN / 29 ARALIK 2023 - CUMA

Değerli katılımcılarımızla saat 20.00 da Acentemizin önünde sizlerle buluşuyor ve Batum turumuz için yola çıkıyoruz. Yolda vereceğimiz molalar eşliğinde turumuza başlıyoruz.

 

 

2.GÜN / 30 ARALIK 2023 - CUMARTESİ

Sabah saatlerinde Karadeniz’in şirin kasabaları eşliğinde Sarp Sınır Kapısına ulaşıyoruz. Gümrük işlemlerimizin ardından aracımızla buluşuyor ve Gürcistan’ın Adjara Özerk Bölgesinin başkenti Batum turumuza başlıyoruz. Kafkas Transit yolunu takiben ilk olarak Gürcistan’a Hristiyanlığı yaymaya gelen St. Aziz Andrew Heykelinin hikâyesini rehberimizden dinliyor, sonrasında Roma Döneminde inşa edilen ve Rivayete göre HZ. İsa’nın 12. Havarisi Aziz Matthias'ın mezarının bulunduğu Gonia “Asparos” Kalesini görüyor, Çrouh nehrini takiben şehir merkezine doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Bulvarları, sahilleri ile sizlere Akdeniz sahillerindeymiş hissi verecek olan Batum’da ilk olarak; Adaleti Simgeleyen Şişe ve Ters Bina, Nurigeli Gölünü görüyor, Rus Edebiyatçılar Anton Çehov ve Maksim Gorki'nin Batum’da yaşadığı evin hikâyesini rehberimizin dinledikten sonra kısa bir şehir turu yapıyor, otelimize yerleşiyoruz. Konaklama BATUM

 

3.GÜN / 31 ARALIK 2023 - PAZAR

Otelimizdeki kahvaltının ardından Osmanlı Döneminin izlerini taşıyan eski adıyla “Valide Sultan Camii” yeni adıyla Orta Camiyi, eski kent bölgesinde sosyal hayatın kalbinin attığı, kendinizi İtalya’da hissedeceğiniz Ünlü Gürcü Mimar Vazha Orbelazdze tarafından inşa edilen Piazza Meydanını geziyoruz. Fotoğraf çekimleri sonrasında, 150 yıllık Aziz Nicholas Kilisesi, Ermeni Apostolik Kilisesi gezileri sonrasında Şarap Tadımı için kısa bir mola veriyoruz. Gürcistan Şaraplarının geçmişten günümüze kadar olan süreci dinliyor, tadımlar sonrasında, Memed Abashidzade Bulvarındaki Astronomik Saat, Avrupa Meydanı ve Media Heykelinin hikâyesini rehberimizden dinliyoruz. Toplu fotoğraf çekimleri sonrasında Yunan Mitolojisinde Denizler Tanrısı Poseidon’un Heykeli, Neptün Çeşmesi ve 1884 yılında Ruslar tarafından inşa edilen Drama Tiyatro Binasını görüyor, Miracle Park’a gidiyoruz. Park içerisinde İspanyol Mimar tarafından inşa edilen Alfabe Kulesi, Batum’un simgesi haline gelen, Azeri Ali ile Gürcü Kızı Nino’nun aşkını anlatan Kurban Said’in aynı isimli romanından esinlenerek Gürcü Mimar Tamara tarafından tasarlanan Ali İle Nino Heykelinin hikayesini dinliyoruz.

Vereceğimiz fotoğraf molanın ardından, şehrin her noktasından görülebilen Dönme Dolap, 1863 yılında inşa edilen Deniz Feneri, Chacha Kulesi gezilerimizi tamamlıyor, kahve ve pasta keyfi sonrasında otelimize dönüyoruz. Belirlenen saatte lobide buluşuyor, Dileyen misafirlerimiz Batum Belediyesinin organize ettiği konser alanında yeni yıl kutlamalarına, konserlerine katılıyor veya Restaurantta Yılbaşına merhaba diyoruz…  MUTLU YILLAR...

 

4.GÜN / 01 OCAK 2024 - PAZARTESİ

Otelimizdeki GEÇ Kahvaltının ardından, Batum’dan ayrılıyor ve Türkiye’ye geçiş için sarp sınır kapısına hareket ediyoruz. Gümrük işlemlerimizin ardından FREE SHOP’TA verilecek serbest zamanında aracımızla buluşuyor ve Van’a doğru yola çıkıyoruz.

 

 

 

 

 FİYATLAR

İki Yada üç kişilik odalarda kişi başı fiyat: 250 USD

Tek kişilik oda farkı: 50 USD

 

Önemli Bilgiler

Not1) Gürcistan’a geçişler için yeni çipli kimlik kartı yada pasaport gereklidir. Ehliyet, evlilik cüzdanı, meslek kartı, eski tip kimlikler geçersizdir.

Not2) Bebekler dahil kimliklerde mutlaka fotoğraf bulunmalıdır.

Not3) 18 yaş altındaki çocuklar ebeveynlerden biri yanında yoksa tura gelmeyen ebeveynden noter muvafakatnamesi alması gerekmektedir.

Not4) Ülkelere girişlerde yerel otoritenin kararları kapsamında sınır kapısından geri çevrilen katılımcıların uğrayacağı maddi zarardan Haldi Tour sorumlu değildir. Yurt dışına çıkışınızda herhangi bir kısıtlamanın olup olmadığını kontrol ettiriniz.

Not5) Kaybolan veya unutulan eşyalarınızdan Haldi Tour sorumlu değildir. Eşyalar ve bagajlar katılımcıların sorumluluğundadır.

Not6) Tur programı bir bütündür ayrı ayrı hizmetlerden faydalanmak mümkün değildir.

Not7) Haldi Tour yeteri çoğunluk sağlayamadığı takdirde 15 gün öncesinden haber vermek koşulu ile turu iptal etme hakkına sahiptir.

Not8) Haldi Tour çoğunluk sağlanamadığı takdirde 3 gün önceden haber vererek turu iptal etme hakkına sahiptir.

Not9) Gürcistan makanlarının

 

Önemli Not: Özellikle tatillerde Sarp sınır kapısında ciddi yoğunluk yaşanabilmektedir. Dolayısıyla kapıda bekleme süresi bazen uzayabilmektedir. 

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler / Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Van’dan çıkıp Van’a gelene kadar ulaşım
2 gece 5 yıldız otel konaklaması
2 sabah kahvaltısı
Uzman rehberlik
Zorunlu Türsab mesleki sorumluluk sigortası
Araç içi su ikramı
İlk gün sabah kahvaltısı
Öğle ve akşam yemekleri
Müze ve ören yeri girişleri
Yurt dışı çıkış harç pulu (150 tl)
Odalarda mini bar kullanımı

Yorumlar

0/5
Oylanmamış
dayalı 0 Yorum
Mükemmel
0
Çok İyi
0
İyi
0
Kötü
0
Çok Kötü
0
Yorum Yok
Yorum yazmak için giriş yapınız

Haldi Tour Doğrulandı

May 2021 'dan beri üye

0 ₺ başlayan fiyatlar

Ekstra Fiyatlar:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}
başlayan fiyatlar
0 ₺
0 Yorum